wtorek, 13 stycznia 2015

Glinka

Hey ;) 

                                                                         Maseczki z Glinki 


Glinka to jedna z roślin, która stosowana jest w kosmetyce. Zawiera ona krzem, magnez, wapń, glin, żelazo, fosfor, selen, cynk, molibden i miedź czyli makroelementy i mikroelementy.Glinka ma właściwości mineralizujące, zabliźniające, stymulacje funkcji obronnych  organizmu a przede wszystkim bakteriobójcze. Można ją stosować  na całe ciało i twarz. Glinka dzieli się na 4 kolory:

Glinka zielona czyli tak zwana illit.Ma działanie oczyszczające, odkażające i gojące.Stosowanie tej odmiany glinki zaleca się do pielęgnacji cery tłustej, skuteczna jest także dla cery trądzikowej, przydatna jest również przy leczeniu ukąszeń komara, drobnych oparzeń skaleczeń.

Glinka biała w porównaniu do wyżej opisanej glinki jest łagodniejsza w działaniu dzięki zawartości dość dużej ilości glinu ok.38%.Zalecana przy pielęgnacji cery bardzo wrażliwej i suchej działa kojąco. Możemy też jej używać jako zasypki dla niemowląt.

Glinka czerwona zawiera dużo krzemu glinu, żelaza, wapnia i magnezu. Stosuje się jej przy cerze tłustej, wrażliwej.Glinka ta leczy i łagodzi trądzik różowaty i zapobiega teleangiektazji, ściąga pory i wygładza naszą cerę.

Glinka żółtka jej działanie jest podobna do glinki czerwonej.Łagodnie oczyszcza skórę i uzupełnia brakujące minerały. Glinki tej stosuje się do pielęgnacji cery tłustej o szarym kolorycie oraz do cery normalnej i wrażliwej.

Osobiście używam Glinki zielonej wszystkim znanej firmy ZIAJA. Maseczka ta jest skuteczna , a na dodatek nie kosztuje dużo pieniążków, bo ok.10 zł.
Stosowanie: 1-2 raz w tygodniu  i zmyć po 15 minutach


Jeśli twoja skóra ma skłonności do niedoskonałości to naprawdę POLECAM ;)


Buziaczki :*  ♥♥♥Brak komentarzy:

Prześlij komentarz